Paintball Nasıl Bir Oyundur ?

Paintball dışı jelatinle kaplanmış, suda çözülebilen içerisinde gıda boyası olan kapsülleri (paintball mermisi) atan, adına paintball silahı denilen bir tabanca ile oynanmaktadır. Boya topları hiç bir şekilde zararlı madde içermez ve doğaya herhangi bir şekilde zarar vermemektedir. Genellikle takımlar halinde oynanan oyunda amaç vurulmamak.

Ne Kadar Yaygın Bir Spordur ?

Paintball ülkemizde her ne kadar sadece bir çeşit aktivite olarak adlandırılsa da dünya genelinde birçok ülkede oldukça ciddi bir spordur. Profesyonel takımlar halinde oynanıp, turnuvalar organize edilmektedir.

Bu teknoloji aynı zamanda güvenlik şirketleri ve askeri alanda eğitimi desteklemek adına da kullanılmaktadır. Bazı ülkelerde çıkan isyanlarda veya eylemler sırasında halka zarar vermemek adına bu teknolojiyi kullanmaktadır. Bu sayede herhangi bir bireye zarar vermeden olayları yatıştırabilmektedirler.

Paintball Güvenlik Önlemleri ve Oyun Senaryoları

Daha çok orman, koru gibi açık alanlarda oynanan bu oyunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncellikle oyuna başlamadan herkes kafa bölgesini korumak adına kasket takmak zorundadır. Ayrıca giyecekleri yeleklerle de vücutlarına gelecek kapsüle karşı korunaklı olacaklardır.

Bayrak kapma, saf dışı bırakma, mermi sınırı, belirli bir bölgenin savunulması ya da ele geçirilmesi, oyun alanında saklı olan bir nesneyi bulma gibi birçok oyun konseptine sahiptir.

Bu konuda size tavsiye edeceğimiz site: http://www.paintballistanbul.org/paintball-fiyatlari/

2 thoughts on “Paintball Nasıl Bir Oyundur ?

  1. Paint Ball hakkındaki yazınızı zevkle okudum, bu hafta sonu arkadaşlarla gideceğiz de bilgi alayım dedim.

Bir cevap yazın