Pop ve Popunder Reklam Modeli

Günümüzde en etkili olan reklam modelleri içerisinde yer alan pop ve popunder reklam modeli, internet sitelerinde en çok karşımıza çıkan reklam türleri içinde yer almaktadır. Bundan dolayı birçok reklam veren ve yayıncı, müşteriye erişim için bu modeli tercih etmektedir. En kısa tabirle pop ve popunder, online olan web sitesinde, aniden ortaya çıkan reklam kutucukları ifade etmektedir. Bu reklam türü, aranılan bir görsel ya da kelime içinde olabilir. Bu şekilde hazırlanmış olan reklam modeli, içerikten bağımsız değildir. O an bulunduğunuz sayfadaki içeriğe göre bir reklam karşınıza gelmektedir.

Pop Up Reklam Modeli Nedir?

  • Oldukça sık tercih edilen bir reklam türüdür.
  • Her türlü web sitesinde kullanılabilmektedir.
  • En önemli özelliği ise reklamın farklı bir pencerede açılmasıdır.
  • Gezinilen siteyi etkilemez ve yeni bir sekmede insanların karşısına gelir.
  • Hit sağlama açısından kullanılabilmektedir.
  • Sitelerde bulunan alexa değeri, pop up reklamlar sayesinde düşürülebilmektedir.
  • En dikkat çekici avantajlarından birisi sitenin, Google nezdinde üst sıralara çıkmasını sağlamasıdır.
  • İnternet trafiği çok yüksek olan siteler tarafından kullanılmaktadır.

Pop up reklam vermek için bu yöntemin kodlarını bilmek gerekmektedir. Hazır kod sağlaması nedeni ile piyasanın en iyilerinden olan Nowaffiliates, bu konuda en kaliteli hizmeti vermektedir.

Popunder Reklam Modeli Nedir?

Pop ve popunder reklam modeli içerisinde yer alan popunder, biraz daha farklı özelliklere sahiptir. Buna göre popunder reklamları, daha az görünürdür. Bu reklam yöntemini tercih eden bir siteye girildiği vakit, okuduğunuz ya da göz attığınız içeriğin etkilenmediğini fark edeceksiniz. Çünkü popunder, ekranı tamamen kaplamaz. Sitenin belli bir bölümüne yerleştirilmiştir. Kolay bir şekilde bu reklamı görmek mümkündür. Farklı bir sekme açmaz. İstediğiniz içeriği okurken, bir taraftan da bu reklamın ayrıntılarını görüntülemeniz mümkün olacaktır. Bu reklam yönteminin geri dönüşü oldukça iyidir. Kazanç sağlama konusunda çok büyük avantajlara sahiptir.

Pop ve Pop Under Reklamları Siteye Nasıl Koyulur?

En dikkat çekici reklam modellerinden birisi olan pop ve popunder reklam modeli, farklı kodlar gerektiren bir reklam çeşididir. Bu kodları profesyonel bir biçimde almanın yolu ise Nowaffiliates sitesinden geçmektedir. Şirket, bilinen tüm dijital reklam türlerinde profesyonel bir bakış açısı ile hizmet vermektedir. Kazanç sağlama amacı ile pop ve popunder reklamların kodlarını siteden satın almanız mümkündür. Bunun için site üzerinden kayıt olmanız gerekmektedir;

Kayıt: Kayıt sırasında istenen bilgiler arasında kullanıcı adı, şifre, isim, telefon numarası, ülke, adres yer almaktadır. Bunun yanı sıra hesap türü bölümü üzerinden; yayıncı, reklam veren ve hem yayıncı hem de reklam veren adı ile bilinen üç farklı başlıktan birisini seçmelisiniz. Daha sonra web sitesi adresi açık bir şekilde ilgili alana eklenmelidir. Sonraki aşamada, pop ve popunder reklam kodlarını seçebilir ya da kendi kodlarınızı oluşturabilirsiniz.

3 thoughts on “Pop ve Popunder Reklam Modeli

Bir cevap yazın